bartosz paluchowski

paw

Motor chce przełożyć kolejne mecze, a na razie sparuje

Z powodu fatalnej pogody większość spotkań II-ligowych została odwołana. Piłkarze Motoru wykorzystali tę przymusową przerwę i rozegrali w Pruszkowie mecz z występującym w tej samej klasie Zniczem. Wygrali lublinianie 2:1.

Piast Gliwice jedzie na zgrupowanie

W Dzierżoniowie będzie trenować 26 gliwickich piłkarzy.

Arka znów na kolanach. Gdynianie słabsi od lidera I ligi [RELACJA + ZDJĘCIA]

Piłkarze Arki Gdynia pozostają zespołem bez wygranej na własnym boisku w tym sezonie I ligi. Żółto-niebiescy przegrali u siebie z Termalicą Bruk-Betem Nieciecza 2:4.

Wyjazdy II-ligowców. Wigry pamiętają bolesną porażkę z Wisłą. Olimpia znowu w Pruszkowie

mogą to wykorzystać. Przede wszystkim mam na myśli Konrada Nowaka [wicelider klasyfikacji strzelców - 12 goli - red.]). Wigry w dalszym ciągu będą mocno osłabione kadrowo. Wciąż z powodu kontuzji nie będą mogli zagrać Marcin Tarnowski, Karol Drągowski, Bartosz Widejko, Dawit Makaradze i Bartosz

Dramat Radomiaka w Pruszkowie. Od stanu 2:0 do 2:3

niebezpieczeństwu.Kilka chwil później na boisku po stronie Znicza pojawił się Bartosz Niksiński i to właśnie on asystował przy bramce Paluchowskiego na 3:2. Radomianie jeszcze nie pozbierali się po utracie gola, a powinni przegrywać już różnicą dwóch bramek. Maksymilian Banaszewski stanął oko w oko z Dominikiem

Rogal ugodził Tura Turek

bramki. - Straciliśmy głupiego gola - przyznał po meczu obrońca Tura Bartosz Grabowski. Tur atakował, ale czynił to niemrawo. Najlepszą okazję do wyrównania miał Łukasz Cichos, który trafił piłką w słupek. Po przerwie piłkarze Znicza kontrolowali sytuację, a od 60. min ich sytuacja była komfortowa - po

Polonia straciła ważne punkty. "Wszyscy chwalą, a punktów nie przybywa"

zdobył dla Polonii aż dwanaście goli, czym zapracował sobie na transfer do 1.FC Kaiserslautern. Świerczoka stara się zastąpić Bartosz Wojtków. Piłkarz z Pawłowic Śląskich na razie trafił w pierwszej lidze tylko raz.Co tam jednak Wojtków. W pierwszej połowie meczu z Bogdanką zdecydowanie lepsze okazje

Ekstraklasa. Porażki czołowych ekip Ekstraklasy we wtorkowych sparingach

. Alanyaspor Kulubu - Piast Gliwice 1:4Omer Behic Benlidayi 47' - Bartosz Iwan 31', Adrian Paluchowski 35', Sławomir Szary 39', Jakub Biskup 40' Piast Gliwice: (I połowa) Rafał Kwapisz - Maciej Michniewicz, Paweł Gamla, Kamil Glik, Sławomir Szary - Adrian Paluchowski, Mariusz Muszalik, Mariusz Zganiacz

1. liga piłkarska. Marcin Smoliński w ŁKS Łódź

m.in. w Legii i Odrze Wodzisław. W nadchodzącym sezonie w zespole z al. Unii będzie występował z numerem 9.Oprócz Smolińskiego, w letniej przerwie między rozgrywkami do ŁKS trafili już: Dariusz Kłus, Damian Seweryn, Bartosz Romańczuk, Piotr Klepczarek II i Marcin Mięciel.Na czwartkowej konferencji

Zimowe transfery. Zobacz, jak zbroją się rywale Stomilu

(Wisła Puławy), Patryk Stopa (Lublinianka Wieniawa Lublin), Michał Walaszek (Lublinianka Wieniawa Lublin) W kręgu zainteresowania: Bartosz Kwiecień (Korona Kielce) GKS Bełchatów Dołączyli: Hristijan Kirowski (CSKA Sofia), Daniils Turkovs (FK Ventspils), Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok) Odeszli

Znicz przegrał derby Mazowsza w Płocku

Mierzejewskiego do siatki głową piłkę posłał Żarko Belada. W 45. min Maciej Rybaczuk faulował w polu karnym. "Jedenastkę" wykorzystał Mierzejewski. Po przerwie pruszkowianie zagrali lepiej. W 73. min wypożyczony z Legii napastnik Adrian Paluchowski z bliska dobił do bramki piłkę po uderzeniu z

Zabójcza końcówka. ŁKS wygrał z Górnikiem 1:0

Mecz zaczął się mało ciekawie, bo przez ponad 80 minut więcej było niecelnych podań niż składnych akcji. Na początku nieco groźniejsi byli łęcznianie, sprawiający wrażenie lepiej zgranych. To oni stworzyli lepsze okazje (co nie znaczy, że stuprocentowe). Najpierw z daleka kopnął Adrian Paluchowski

Reprezentacja Polski. Kryzys polskich napastników

trafieniami. Powyżej trzech goli miał jeszcze Jacek Dembiński (6) i Bartosz Ślusarski (4). Sezon 2005/06 oczywiście również był lepszy od obecnego. Siedem trafień miał Grzegorz Piechna. Po sześć goli mieli Brożek, Krzysztof Gajtkowski i Piotr Reiss. Pięciokrotnie trafił Chałbiński i Arkadiusz Aleksander

Jak od pięciu lat starzeje się Legia Warszawa

na ekstraklasę - nie odgrywali oni wtedy jeszcze kluczowych ról w drużynie, ale zaczęli ławą wchodzić do pierwszej drużyny. W drugim sezonie skład Urbana, rozczarowanego wicemistrzostwem, znacznie się postarzał. Średnia wieku wyniosła 26,3 - jedynym nowym młodym zawodnikiem był Adrian Paluchowski (21

Trener Legii od dawna nie miał tak szerokiej kadry: po dwóch, trzech zawodników na jedną pozycję

). Reprezentanci Polski - Jakub Wawrzyniak i Bartosz Bereszyński - oglądali mecz z trybun. - Wystawiłem dwa różne składy, sprawdzam, kto jak wygląda, to dobry moment na takie testy. Przez jakiś czas będzie spora rotacja, ale zależy to też od tego, jak piłkarze będą wykorzystywali swoje szanse - tłumaczy trener

Wyjazdowe zwycięstwo

faulowany Bartosz Ława i podający mu Dariusz Zawadzki) oraz rajdów skrzydłami (gol Ławy po szkolnym błędzie obrońców). Brawa należą się też bramkarzowi Radosławowi Janukiewiczowi, który dał się zaskoczyć z rzutu wolnego, ale później bronił pewnie i szczęśliwie.W drugiej połowie Pogoń mecz kontrolowała, a

Urban: Pozostało nam mistrzostwo

. Jedynym znakiem zapytania jest pozycja napastnika. Marcin Mięciel zagrał z Broendby, ale nie strzelił gola, choć miał okazje. Tymczasem Adrian Paluchowski strzelił Zagłębiu dwa gole i być może on zagra od pierwszej minuty. - Nikt nie narzeka na urazy, więc wielu zmian w składzie nie będzie - mówi trener

Mięciel uratował ŁKS. Ale mecz był bardzo słaby

stuprocentowe). Najpierw z daleka kopnął Adrian Paluchowski, ale obok bramki, a później były ełkaesiak Mariusz Zasada minął Jakuba Koseckiego, lecz ni to strzał, ni dośrodkowanie przeleciało obok słupka. Łodzianie odpowiedzieli uderzeniem Koseckiego, ale prosto w bramkarza.Z ełkaesiaków najlepiej wypadł Rafał

Odra Opole - Znicz 1:0

Ż (90. Pontus). Znicz: Bieniek Ż - Maciej Rybaczuk (63. Wocial), Kokosiński, Kowalski, Januszewski Ż - Zubrzycki (72. Strózik), Osoliński, Buga, Kaczmarek Ż - Feliksiak (58. Bzdęga), Paluchowski Ż . Widzów: 1,5 tys. Sędziował: Bartosz Środecki (Wrocław)

GKP się nie zaangażowało i dostało cztery!

gorzowskiej siatki. Wreszcie udało się w 33. min. Nasi rywale wywalczyli rzut wolny na wysokości pola karnego, gola zdobył głową Artur Januszewski, który wykorzystał chwilę zawahania obrońców z Gorzowa i oczywiście kapitalne dogranie Bartosza Osolińskiego.Nasi leniwie otworzyli oczy. Otworzyli je jednak nie

S1 Zgani zaparkował na stadionie Piasta Gliwice

gliwickiego zespołu są Bartosz Iwan z GKS-u Katowice i Adrian Paluchowski z Legii Warszawa. Wiceprezes Piasta Zbigniew Koźmiński zapowiedział też przyjazd zawodnika z Portoryko. W czwartek okazało się jednak, że chodzi o... Kostarykanina. W Gliwicach testowany będzie 19-letni obrońca Roy Smith Lewis. Piłkarz

Legia - Cracovia 0:0. Lenczyk odmienił Pasy

celnie i niecelnie Radović. Ale to goście mieli trzy kontry, które mogły skończyć się bramkami. Bartosz Ślusarski wystraszył się jednak perspektywy strzelenia bramki przy Łazienkowskiej. Ale przed przerwą najlepszy w Legii był Jan Mucha, który świetnie obronił w sytuacji sam na sam. Po przerwie goście

Trik trenera dał "Gieksie" zwycięstwo z GKS Bogdanka

gole.Losy meczu, dość nieoczekiwanie, odwrócił Bartosz Karwan. 35-letni zawodnik wreszcie pokazał dawną klasę, stając się motorem napędowym poczynań "Gieksy". To właśnie były reprezentant Polski doprowadził do wyrównania.Kluczowe wydarzenie meczu nastąpiło jednak w 74. minucie. Stawowy

Trik trenera dał "Gieksie" zwycięstwo

gole. Losy meczu, dość nieoczekiwanie, odwrócił Bartosz Karwan. 35-letni zawodnik wreszcie pokazał dawną klasę stając się motorem napędowym poczynań "Gieksy". To właśnie były reprezentant Polski doprowadził do wyrównania. Kluczowe wydarzenie meczu nastąpiło jednak w 74. minucie. Stawowy

Ojrzyński wraca do Pruszkowa

klubu. Ojrzyńskiemu w Płocku wiedzie się dużo gorzej niż w Pruszkowie. Wygrał tylko trzy mecze, przegrał już pięć. A miał do dyspozycji dużo większy budżet i mógł zimą wymienić prawie całą jedenastkę, sprowadzając m.in. ze Znicza napastnika Bartosza Wiśniewskiego. Szanse Wisły na awans dziś wydają

Rozgromieni przez wyspiarzy. Łęcznianie przegrali 1:4

), Ciarkowski Ż, Arifović (70. Kowal), Nwaogu.Górnik: Prusak - Bożkow, Magdoń (46. Bartkowiak ŻŻCZ - 85.), Benevente Ż, Zasada, Paluchowski (69. Kazimierczak), Bartoszewicz, Niżnik (46. Miloseski), Nazaruk Ż, Pesir, Nildo Ż.Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)Widzów: 1500

Ligowe transfery, czyli zima powrotów

kibicom, przed którymi rozpoczynał swą przygodę z piłką. - Tomek nie jest na tyle stary, by nie mógł grać na wysokim poziomie. Zapewniam, że wiosną nie będzie na naszych boiskach odcinał kuponów od sławy. Będzie strzelał gole - mówi menedżer trzykrotnego króla strzelców ekstraklasy Marek Citko.5. Bartosz

Legia sprawdzi pana Oresta

. Łazienkowska 3, sędziuje Robert Małek (Zabrze), transmisja: Orange Sport Legia: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Wojciech Szala, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz - Miroslav Radović, Piotr Giza (Ariel Borysiuk), Maciej Iwański, Maciej Rybus - Sebastian Szałachowski - Marcin Mieciel (Adrian Paluchowski). Cracovia

Co zimą działo się u rywali Korony?

Brazylijczyk Maicon, król strzelców białoruskiej ekstraklasy.Piast Gliwice (11.): Zimą nie przegrał żadnego sparingu. W ratowaniu ekstraklasy mają pomóc Bartosz Iwan z GKS-u Katowice, wypożyczony z Legii Adrian Paluchowski i Mariusz Zganiacz.Arka Gdynia (13.): Jesienią gdynianie grali bez polotu, w tej rundzie

Znicz zaczął od zwycięstwa

prowadzili także w słupek trafił Paweł Karczmarek. O wyniku zadecydowała kacja przeprowadzona siedem minut przed końcem spotkania. Na bramke strzelał Bartosz Osoliński, a lot piłki przeciął Daniel Kokosiński, czym zmylił bramkarza gospodarzy. Znicz wygrał w Jastrzębiu-Zdroju po raz trzeci z rzędu

Bezbramkowy remis GKS-u w Pruszkowie

Bartosz Iwan nie trafił głową w pustą już bramkę. - W pierwszej połowie graliśmy słabo, szczególnie w drugiej linii. Widać było niepewność i błędy. A także nerwowość związaną ze strachem przed popełnieniem błędu - tłumaczył Piekarczyk. Ale błędy były - np. w 12. minucie bramkarz GKS-u Jacek Gorczyca

Wraca ekstraklasa! Śląskie zespoły w różnych rolach

. Nowi piłkarze Bartosz Iwan, Mariusz Zganiacz i Adrian Paluchowski to potencjalnie gwiazdy Piasta. W tym gronie brakuje tylko dobrego defensora. Może warto było sypnąć groszem na wyróżniającego się w sparingach Kostarykańczyka Roya Smitha Lewisa?2. Powołanie dla Kamila Glika na mecz z Bułgarią to jasny

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

. Julia Szczerbowska, Łukasz Chluba, 2. Krystina Klimczak, Janusz Karweta, 3. Agnieszka Klimek, Bartosz Paluchowski (wszyscy Unia). Skoki narciarskie: juniorzy młodsi - 1. Dawid Kowal, 2. Sebastian Toczek (obaj Start Krokiew Zakopane), 3. Robert Staszek (UKS Regle Kościelisko); juniorzy - 1. Kamil Stoch

Wpadka ŁKS-u, lidera pierwszej ligi. Tylko remis

za kartki Bartosza Romańczuka. Poza tym KSZO mocno zagęściło środek pola, z czym łodzianie nijak nie potrafili sobie poradzić. Słabo zaprezentował się grający jako wysunięty pomocnik Rafał Kujawa, który nie tylko nie stanowił żadnego zagrożenia dla bramki rywali, ale w dodatku notował stratę za

Znicz - Wisła Płock 3:1 i dwa gole Lewandowskiego

drugim Paweł Sobczak w zamieszaniu przytomnie zagrał do Bartosza Wiśniewskiego (jesienią tworzył atak Znicza z Lewandowskim, rywalizując z nim o miano najskuteczniejszego), a ten trafił do siatki. Był jeszcze strzał w poprzeczkę Peszki, ale to owoc indywidualnej akcji pomocnika Wisły, a nie drużyny

Wściekłość i łzy. Piast Gliwice spadł z ekstraklasy

, które nie przynosiło jednak żadnych efektów. Coraz groźniejsze stawały się za to kontry gości, którzy wykorzystywali dziury w obronie Piasta. O losach spotkania rozstrzygnął w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Bartosz Ślusarski, który z łatwością minął Nalepę i skierował piłkę do pustej bramki

Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1: Obroną nie wygrasz

zmianę. Defensywny pomocnik Marcin Budziński był kompletnie niewidoczny, w zeszłym sezonie lepiej grał na prawej stronie. Na prawe skrzydło wrócił Bartosz Karwan. Kilka razy szarpnął, ale nic z tego nie wynikało. W końcu on też poprosił o zmianę. - Dokonując zmian w jedenastce, liczyłem na poprawę gry

Znicz bez bramek z GKS Katowice

: - Oczywiście. Znicz miał przewagę tylko w pierwszej połowie - Paweł Zawistowski i Robert Lewandowski kilkakrotnie zagrozili bramce GKS, ale brakowało precyzyjnych uderzeń. Goście grali nieskładnie, choć po błędzie obrońców Znicza Bartosz Iwan powinien strzelić gola. Nie trafił głową do pustej już bramki. W

Zimowe transfery w ekstraklasie

transfery: ewentualny dochód ze sprzedaży graczy.Już przyszli: Tomasz Jarzębowski (PGE GKS Bełchatów, za darmo), Kamil Majkowski (Wisła Płock), Adrian Paluchowski (Znicz Pruszków, obaj wracają z wypożyczeń).Już odeszli: Aleksandar Vuković (Iraklis Saloniki, Grecja), Edson (koniec kontraktu), Piotr

Wygrane muszą cieszyć

- Falisiewicz, Mazurkiewicz Ż, Rygielski, Paczkowski, Niedziela (74. Dylewski), Pruchnik, Bodziony (81. Niewiada), Ciarkowski Ż, Arifović (70. Kowal), Nwaogu.Górnik: Prusak - Bożkow, Magdoń (46. Bartkowiak ŻŻCZ - 85.), Perez Ż, Zasada, Paluchowski (69. Kazimierczak), Bartoszewicz, Niżnik (46. Miloseski

Tataj strzela. Godne pożegnanie Motoru z kibicami

okazać radość, bo drugiego gola dla Motoru zdobył Tataj. W końcówce wynik już się nie zmienił i ostatecznie lublinianie pożegnali się ze swoimi sympatykami zwycięstwem. DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU Motor Lublin Bramki: Tataj (36., 80.) Znicz Pruszków Bramka: Paluchowski (60.) Motor

Lubelskie pożegnanie piłkarzy Motoru z drugą ligą

rundzie Motor przegrał w Pruszkowie aż 1:4. Gole dla Znicza zdobywali Marcin Rackiewicz (dwa), Michał Kucharski i Adrian Paluchowski, a honor lublinian uratował Piotr Karwan. Natomiast w poprzedniej kolejce lublinianie w takim samym stosunku ulegli Olimpii Elbląg. Po meczu trener Sawa przyznał, że jego

Arka niezła, ale przegrana

. Nawrocik), Łabędzki, Ljubenov (68. Trytko), Ława (74. Moskalewicz) - Wachowicz, Zakrzewski Ż.Legia: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Choto, Kiełbowicz - Giza, Jarzębowski, Iwański, Roger (90. Borysiuk), Rybus (79. Ostrowski) - Chinyama (92. Paluchowski).Sędzia: Paweł Gil (Lublin).Widzów: 8 tys.Dla GazetyBartosz

Ostatnia kolejka III ligi piłkarskiej

, Bajko - Chmielewski Ż (82. Olbryś), Trzaskalski, Trocki, Gwaj (66. Kubas) - Lech, Cimochowski (72. Wysocki). Legia II : Ryłka - Rawa, Stańczykowski, Skrzypczak, Ogórek - Borowik (62. Wysocki Ż ), Bańka Ż (88. Jeż), Poledica (37. Kazimierak) , Paluchowski - Kubas, Pawlak. Widzów ok. 300

Ludzie na dachach oglądali Legię w Sanoku

. Pierwszy mecz 3:1 dla Legii. Awans Legii. Stal Sanok: Pietrzkiewicz - Sumara Ż, Szałankiewicz (60. Chudziak), Jaracz Ż, Węgrzyn Ż - Kuzicki Ż, Borowczyk, Nikody (66. Kruszyński) - Niemczyk, Spaliński (57. Pańko). Legia Warszawa: Skaba - Descarga, Choto, Kiełbowicz, Paluchowski (71. Majkowski) - Astiz

Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym 2004

Aneta Michałek,Mariusz Świerguła – Formacje łyżwiarskie Olivia Marymont Krakowianka Juniorzy Młodsi Kategoria złoto srebro brąz Soliści Sebastian Iwasaki Edwin Siwkowski Bartosz Paluchowski Solistki Laura Czarnotta Joanna Sulej Paulina Zembrzuska Pary taneczne Emilia Jaranowska,Michał

Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym 2005

Juniorzy Młodsi Kategoria złoto srebro brąz Soliści Sebastian Iwasaki Kamil Białas Edwin Siwkowski Solistki Paulina Zembrzuska Emilia Denis Julia Szczerbowska Pary taneczne Pary sportowe Krystyna Klimczak & Janusz Karweta Aneta Michałek & Bartosz Paluchowski Formacje ŁyżwiarskieW