sławomira donosewicza

kono

"Dziadek" szoł

Doskonała gra 44-letniego bramkarza Gwardii Opole Sławomira Donosewicza w drugiej połowie spotkania z MKS-em Szczypiorno Kalisz pozwoliła naszym szczypiornistom pewnie wygrać 31:24.

Piłkarze ręczni Olimpii Piekary przegrali ze Śląskiem Wrocław

Bardzo dobra postawa bramkarza Sławomira Donosewicza nie wystarczyła Olimpii do zwycięstwa nad bardziej doświadczonym Śląskiem Wrocław

Wiecznie młodzi sportowcy? My takich mamy [ZOBACZ]

W miniony weekend kapitalna postawa Sławomira Donosewicza uratowała szczypiornistów Gwardii Opole od niespodziewanej straty punktów z rywalem z Tarnowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż nasz bramkarz ma już 44 lata. Aktualnie jednak między słupkami opolan przeżywa kolejną młodość. Na Opolszczyźnie zresztą jest jeszcze kilku sportowców, którzy pomimo przekroczenia bariery 35 lat, nie dość, że profesjonalnie uprawiają sport, to jeszcze są wiodącymi postaciami swoich drużyn. Oto oni ...

Zwycięstwo i dwie porażki Gwardii na początek roku [ZDJĘCIA]

powodów: Adama Cioska, Sławomira Donosewicza, Jakuba Kłody i Marko Vukcevica. Gwardia grała w składzie: Malcher, Romatowski - Paweł Adamczak, Piotr Adamczak, Drej, Garbacz, Knop, Kulak, Lasoń, Migała, Płócienniczak, Prokop, Serpina, Swat, Szolc, Śmieszek.W pozostałych spotkaniach Chrobry pokonał Górnika

Rewolucja w Gwardii. Klub żegna się z trenerami i zawodnikami

Migała i Marko Vukcević. Do tego doliczyć trzeba także Sławomira Donosewicza, który niedawno zakończył karierę w Gwardii. W jego ślady idzie Michał Szolc, a zastanawia się nad tym również Marcin Śmieszek. Swego nie jest pewny także Grzegorz Garbacz... choć niewykluczone, że dwaj ostatni jednak pozostaną

Gwardia nie może pozwolić sobie na wpadkę [WIDEO]

Ostrowa, patrząc na dorobek bramkowy różnica jest niewielka, a Gwardia zdobyła jak na razie ledwie sześć goli więcej (510:504). Opolska defensywa musi uważać zwłaszcza na trzeciego snajpera ligi Damiana Krzywdę. Wiele zależeć będzie więc od postawy naszych obrońców, a zwłaszcza bramkarza Sławomira

Z Wisły Płock do Gwardii Opole

powróci Robert Galoch (zrezygnował z gry z powodu wyjazdu na stypendium naukowe do Hiszpanii), ale ostatecznie się na to nie zdecydował. W tej Gwardia ściągnęła młodego golkipera z Płocka, a będzie on zmiennikiem Sławomira Donosewicza i Łukasza Romatowskiego. Przypomnijmy, że w ostatnim sprawdzianie przed

Gwardia pokonała lidera i jest na pierwszym miejscu

. Kwadrans przed końcem Nielba prowadziła jeszcze 24:21, w tym momencie jednak stanęła. Doskonała postawa opolskiej defensywy i zwłaszcza bramkarza Łukasza Romatowskiego, który zastąpił w drugiej połowie Sławomira Donosewicza, spowodowały, że gwardziści nareszcie nawiązali kontakt z rywalem, a niespełna

Gwardia Opole (prawie) zamknęła kadrę [ZDJĘCIA]

Działacze rozglądają się już tylko za trzecim brakarzem, który byłby zmiennikiem Łukasza Romatowskiego i Sławomira Donosewicza. - Testowaliśmy młodego golkipera Vive, który w ubiegłym sezonie był trzecim bramkarzem kielczan, zastanawiamy się nad jego zatrudnieniem, ale są jeszcze inne opcje. Do

Prezes Gwardii Opole: Nasze miejsce jest w Superlidze

Sławomira Donosewicza, który niedawno zakończył karierę w Gwardii. W jego ślady idzie również Michał Szolc, a zastanawia się nad tym także Marcin Śmieszek. Z kolei Grzegorz Garbacz jeszcze nie podjął decyzji co do swojej przyszłości. Wiadomo, że w Gwardii pozostaną z kolei Remigiusz Lasoń oraz bałkańskie

Sparaliżowana Gwardia rozbita we własnej hali

Początek spotkania nie zapowiadał klęski, opolanie po udanej interwencji Sławomira Donosewicza i golu Bogumiła Barana prowadzili 1:0, a później po trafieniu Andrzeja Matyszoka 2:1. Niestety, jak się okazało, było to ostatnie prowadzenie gospodarzy.- Początek meczu był wyrównany, szkoda tylko że

Gwardia przegrała z Miedzią Legnica

nie starczyło już czasu. W końcówce miało miejsce jeszcze jedno niemiłe wydarzenie. Zawodnik Miedzi Piotr Będzikowski, chcąc nie dopuścić do rozegrania piłki przez opolskiego bramkarza Sławomira Donosewicza, faulował go, w wyniku czego golkiper został z boiska zniesiony. - Każdy na moim miejscu

Szczypiorniści Gwardii wyrównają swój rekord XXI wieku?

z Zabrzem, nie stracili więcej niż 30 goli. Duża w tym zasługa nie tylko obrońców, ale także bramkarzy - Sławomira Donosewicza i Roberta Galocha - którzy w tym sezonie prezentują się naprawdę wyśmienicie.Jeśli opolanie podtrzymają taką dyspozycję, o wynik jutrzejszego meczu z walczącym o utrzymanie

Gwardziści zaczynają grać

w pierwszym składzie - zaznacza Jagielski. Największym problemem jest natomiast obsadzenie pozycji bramkarza. Pierwszym golkiperem pozostanie doskonale spisujący się w zeszłym sezonie Sławomir Donosewicz, kłopot jest ze zmiennikami. Tomasz Dębski zakończył karierę sportową, a sprawa Marcina Śledzia

Zwycięstwo Olimpii Piekary Śląskie w ekstraklasie piłkarzy ręcznych

Mecz Olimpii z Wisłą rozpoczął się od... przerwy. Sędziowie dostrzegli dziurę w siatce założonej na bramce strzeżonej przez Sławomira Donosewicza i gra musiała zostać wstrzymana. Bramkarz gospodarzy wraz z Arkadiuszem Miszką kilka minut męczył się przy jej zawiązywaniu. Niespodziewana przerwa chyba

Dramatyczna wygrana szczypiornistów Gwardii

dyspozycji - skomentował jeden z bohaterów spotkania Michał Piech. Mecz nie należał do najatrakcyjniejszych, obfitował w błędy i faule, a już od początku widać było, że tego dnia nie padnie zbyt wiele goli. Na pierwsze trafienie kibice musieli czekać niemalże pięć minut, wtedy bramkarza Gwardii Sławomira

Zwycięstwo Olimpii Piekary Śląskie w ekstraklasie szczypiornistów

Sporym zaskoczeniem był brak w składzie gospodarzy Sławomira Donosewicza. Nieobecność na parkiecie etatowego bramkarza Olimpii spowodowana była chorobą. - W ostatnim tygodniu przeszedłem zapalnie oskrzeli i nie byłem jeszcze gotowy do gry - tłumaczył Donosewicz. W sobotę zastąpił go Tomasz Boncol

Wygrana piłkarzy ręcznych Olimpii Piekary z Miedzią Legnica

zanotowali dopiero w 13. min. Wcześniej zaporą nie do przejścia był dla nich bramkarz gospodarzy Sławomir Donosewicz. - On nas załatwił - skwitował krótko postawę Donosewicza Mirosław Sanecki, trener Miedzi. Z dobrej strony pokazywał się też Remigiusz Lasoń, udowadniając, że nie zatracił zupełnie

Vive Kielce - Olimpia Piekary Śląskie 39:19 (14:14)

Ponad pół tysiąca widzów na początku meczu przecierało oczy ze zdumienia. Po 11 minutach Olimpia prowadziła aż 8:3. Gospodarze do 9. minuty trafili raz, ale za to bez litości obijali bramkarza gości Sławomira Donosewicza. I choć do końca spotkania było mnóstwo czasu, to fakt wysokiego prowadzenia

Ekstraklasa szczypiornistów

Miedzi. Goście, dzięki bardzo dobrej obronie, świetnej grze bramkarza Sławomira Donosewicza i skutecznym kontrom, prowadzili do 28. minuty. Wówczas wyrównał Tomasz Fabiszewski, a wynik do przerwy ustalił Kubisztal. Przez 10 minut po przerwie spotkanie było wyrównane, ale następny kwadrans należał do