mk, PAP

Transfery. Zaccardo w Parmie

Klub włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Parma podpisał kontrakt z Cristiano Zaccardo, który ostatni sezon spędził w VfL Wolfsburg

Zaccardo w Wolfsburgu? Włosi mówią nie

Wolfsburg poinformował na oficjalnej stronie internetowej, że pozyskał Cristiano Zaccardo - zawodnika Palermo. Włosi są zdziwieni i stanowczo zaprzeczają. Ich zdaniem do transakcji nie doszło.

Mistrz świata przechodzi do Wolfsburga

Piłkarski mistrz świata, Włoch - Cristian Zaccardo, przechodzi do niemieckiego VfL Wolfsburg, z którym podpisał trzyletni kontrakt. Niemiecki media spekulują o kwocie odstępnego, która miała wynosić około 7 milionów euro.

Serie A. Milan z łapanki

(33), Albertazziego (24) i Zaccardo (33) dołączyli Paletta (28) oraz Bocchetti (28). Inna sprawa, że Milan miał stawiać na młodzież, a pozyskuje piłkarzy "w sile wieku" i przed sezonem sprzedał dobrze zapowiadającego się wychowanka, Bryana Cristante, do Benfiki. Duże nadzieje wiązano

Audi Cup. Osiem goli na Allianz Arenie. Manchester City pokonał Milan

Bramki: Silva 4, Richards 19, Kolarov 22, Dzeko 33, 36 - El Sharaawy 37, 39, Petagna 43. Składy: Manchester City: Hart, Richards, Lescott, Garcia, Fernandinho (Rodwell 46), Yaya Toure, Silva, Navas (Nasri 46), Dzeko, Jovetic (Negredo 46). AC Milan:Amelia (Gabriel 46), Antonini, Zaccardo, Vergara

5 goli Włochów w sparingu

Bramki dla Włoch w pierwszej połowie zdobyli Andrea Pirlo, Cristian Zaccardo i Alberto Gilardino, a w drugiej części meczu dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Vincenzo Iaquinta. Włochy (pierwsza połowa): Gianluigi Buffon; Cristian Zaccardo, Fabio Cannavaro, Andrea Barzagli, Fabio Grosso, Mauro

Serie A. Milan wygrał na wyjeździe z Parmą

Po meczu:W 13. minucie Valdes z łatwością minął Muntariego, uderzył z 20 metrów, piłka przeleciała tuż obok bramki. Milan miał dużo szczęścia. Cztery minuty później goście wyszli jednak na prowadzenie. Zaccardo zagrał ręką w polu karnym, a Ibrahimović pewnie wykorzystał jedenastkę. Trzy minuty

Buffon najlepszym bramkarzem turnieju

W całym turnieju Buffon puścił tylko dwie bramki: w meczu grupowym z USA (1:1), po samobójczym trafieniu Cristiana Zaccardo oraz w niedzielnym finale, gdy z rzutu karnego pokonał go Zinedine Zidane. 28-letni Buffon jest trzecim bramkarzem wyróżnionym w ten sposób przez FIFA: po Francuzie Fabienie

Zambrotta nie zagra przeciwko Ghanie

Na prawej stronie defensywy Zambrottę zastąpi Massimo Oddo (Lazio Rzym) lub Cristian Zaccardo (Palermo), zaś w przypadku absencji Nesty (we wtorek przechodził badania we Florencji) na środku defensywy zagra Marco Materazzi (Milan). Włosi zaplanowali wylot na mistrzostwa w środę, o godz. 17.00

Rekord w zasięgu rąk Buffona

Buffon zachowuje czyste konto od 453 minut. Ostatni raz wyciągał piłkę z siatki w 27. minucie grupowego spotkania ze Stanami Zjednoczonymi, kiedy to pokonał go jego kolega z drużyny Cristian Zaccardo. Dotychczasowy rekordzista, Walter Zenga, pozostawał niepokonany na mundialu we Włoszech w 1990

Zambrotta może nie zagrać w meczu z Ghaną

-letni Zambrotta grał na prawej stronie defensywy. W składzie drużyny narodowej zastąpi go Massimo Oddo (Lazio Rzym) lub Cristian Zaccardo (Palermo). 30 maja Włosi spotkają się w Genewie ze Szwajcarią, a 2 czerwca zmierzą się w Lozannie z Ukrainą.

Remis Włoch z Serbią i Czarnogórą

Blasi (31. Włochy). Widzów: 35 tys. Włochy: Peruzzi, Oddo (46. Grosso), Zaccardo, Barzagli, Chiellini (64. Brienza), Esposito (35. Mesto), Barone, Blasi, Mauri (46. Coppola), Toni (46. C. Lucarelli), Iaquinta (67. Di Michele) Serbia i Czarnogóra: Kovacevic, Djordjevic (81. Koroman), Dudic, Basa (77

RPA 2010. Mistrzowie świata w kłopotach

świata z 2006 roku Fabio Cannavaro wykorzystał środkowy obrońca Antolin Alcaraz. Włosi, już w pierwszym spotkaniu stracili połowę bramek z MŚ z Niemiec. Od czterech lat na mundialu są niepokonani po akcji rywali. Wtedy stracili gola po golu samobójczym Zaccardo i karnym Zidane'a. Dopiero w drugiej

Zimą Jacka Krzynówka trener za darmo nie puści

. Skrzydłowego reprezentacji ciągnie do Polski na dłużej. Trener Górnika Zabrze Henryk Kasperczak zaproponował mu przejście do klubu. Jeśli dogada się z działaczami z Wolfsburga, to Krzynówek odejdzie już zimą. - Choć Wolfsburg ma duży budżet i stać go na pensje dla mistrzów świata (Christian Zaccardo i Andrea

Włosi na mundial z Buffonem, Inzaghim i Tottim

Buffon (Juventus), Angelo Peruzzi (Lazio), Marco Amelia (Livorno) Obrońcy: Cristian Zaccardo (Palermo), Alessandro Nesta (AC Milan), Fabio Cannavaro (Juventus), Gianluca Zambrotta (Juventus), Marco Materazzi (Inter Mediolan), Fabio Grosso (Palermo), Massimo Oddo (Lazio), Andrea Barzagli (Palermo

Mundial: reprezentacja Włoch bez Vieriego

kadra Włoch na piłkarskie mistrzostwa świata: Bramkarze: Marco Amelia (Livorno), Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Udinese), Angelo Peruzzi (Lazio) Obrońcy: Andrea Barzagli (Palermo), Fabio Grosso (Palermo), Cristian Zaccardo (Palermo), Daniele Bonera (Parma), Fabio Cannavaro (Juventus

Bologna - skład zespołu

1, Gianluca Pagliuca, 1966, bramkarz 2, Christian Zaccardo, 1981, obrońca 4, Renato Olive, 1971, pomocnik 5, Marcello Castellini, 1973, obrońca 6, Marco Zanchi, 1977, obrońca 7, Carlo Nervo, 1971, pomocnik 8, Leonardo Colucci, 1972, pomocnik 9, Julio Ricardo Cruz (Argentyna), 1974, napastnik 10

Włoska prasa: De Rossi na ławkę

Włosi objęli prowadzenie po golu Alberto Gilardino, ale musieli się zadowolić punktem po samobójczej bramce obrońcy Christiano Zaccardo. Oba zespoły kończyły pierwszą połowę w dziesięciu - czerwone kartki obejrzeli Daniele De Rossi i Pablo Mastroeni. Tuż po przerwie wyrzucony z boiska został

Liga włoska. 15. kolejka: Remisy liderów

Dla piłkarzy Lazio - rywala Wisły w lutowym dwumeczu IV rundy Pucharu UEFA - pierwsza połowa pojedynku z Bologną zakończyła się wspaniale - bramką Claudio Lopeza. W drugiej wyrównującego gola - z 25 metrów - strzelił obrońca Cristian Zaccardo. Pod koniec spotkania czerwoną kartką został ukarany

Lippi: De Rossi musi zmienić nastawienie

z rąk. - Myślę, że nie samobójcza bramka Zaccardo była największym problemem, ale strata zawodnika, ponieważ musieliśmy zmienić ustawienie - stwierdził Lippi. De Rossi przeprosił po meczu McBride'a za swoje zachowanie. Amerykanin stwierdził, że pomocnik Romy zachował się z klasą. Włoscy piłkarze

Serie A. Jak Inter Mediolan założył Juventusowi sombrero. Co będzie z Milanem?

(76.) - Lavezzi (28., 57.) CAGLIARI - PALERMO 2:2 (1:0): Cossu (28.), Jeda (87.) - Miccoli (88.), Hernandez (90.) CATANIA - SIENA 2:2 (1:0): Lopez (11.), Biagianti (50.) - Maccarone (49.), Vergassola (69.) PARMA - GENOA 2:3 (0:1): Zaccardo (59.), Bocchetti (62. sam.) - Palacio (33., 52.), Fatić (72

Liga włoska. 12. kolejka. Brazylia odmładza, Milan się odradza

(90.) - Kjaer (45.) CAGLIARI - SAMPDORIA 2:0 (0:0): Conti (85.), Matri (89.) GENOA - SIENA 4:2 (3:0): Crespo (2., 18.), Palladino (35.), Floccari (90.) - Paolucci (80.), Maccarone (82.) LAZIO - MILAN 1:2 (0:2): Silva (65. sam.) - Silva (22.), Pato (35.) PARMA - CHIEVO 2:0 (1:0): Zaccardo (40

Serie A - remisy Juventusu i Milanu

.); PALERMO - MESSINA 2:1 (0:0): Zaccardo (53.), Toni (77.) - Zampagna (69.); LECCE - SIENA 2:2 (1:1): Konan (10.), Paci (55.) - Maccarone (17.), Taddei (81.); ATALANTA - CHIEVO 3:0 (2:0): Marcolini (6., karny), Makinwa (15.), Montolivo (54.); CAGLIARI - SAMPDORIA 0:0

Juventus dystansuje rywali

pokonać. Po drugie, klasa piłkarzy uprawnia ich do ambicji europejskich (występują zresztą w Pucharze UEFA), zwłaszcza obrońców, którzy bądź regularnie grają w reprezentacji Włoch (Grosso), bądź do niej aspirują (Zaccardo, Barzagli). Wreszcie po trzecie, prowadzili w sobotę po niespełna kwadransie (gol

Włosi spacerkiem doszli do półfinału

zostali srodze skarceni. Włosi to wciąż zagadka. Niby tylko im nikt nie strzelił jeszcze na mundialu gola (Amerykanie zawdzięczają go samobójowi Zaccardo), niby pozostają niepokonani od 23 spotkań (co jest powojennym rekordem), ale wygrywają raczej dzięki pojedynczym zrywom niż dającemu się zauważyć

Włochy - USA 1:1. Trzy czerwone kartki!

historii mundiali, w którym aż trzech piłkarzy ujrzało czerwone kartki, stopniowo wszyscy tracili kontrolę nad sobą. Cristiano Zaccardo strzelił kuriozalnego samobója, z boiska wyleciał Pablo Mastroeni (po przerwie dołączył doń Eddie Pope), a sędzia Jorge Larrionda co rusz gwizdał, jakby nie doczytał

Rusza Bundesliga: Nadchodzi era Jürgena Klinsmanna

zespół dokonał latem najbardziej spektakularnych transferów: z Palermo przyszli dwaj mistrzowie świata - Andrea Barzagli i Cristiano Zaccardo - za rekordowe 14 mln euro. Trener Felix Magath przyznaje, że mistrzostwo jest poza zasięgiem, ale celem będzie awans do Ligi Mistrzów. Dużo więcej okazji do gry

Voeller zrezygnował z pracy w AS Roma

Mariano Garcia Remon. Oba targane kryzysem kluby już jutro zmierzą się w Champions League. BOLOGNA - ROMA 3:1 (3:0): Meghni (5., 37.), Cipriani (34.) - Totti (60.). JUVENTUS - PALERMO 1:1 (0:1): Ibrahimovic (54.) - Zaccardo (17.). FIORENTINA - SAMPDORIA 0:2 (0:1): Bazzani (10.), Sacchetti (64.). INTER

Pół-człowiek, pół-bramka

półfinale z Realem Madryt wykonywaną przez Figo, w finale - strzelane przez Seedorfa i Kaładze. Tym razem przyćmił go jednak Dida. Obronił trzy karne i trofeum zdobył Milan. Wreszcie przyszły mistrzostwa świata w roku 2006. Buffon znów grał fenomenalnie, pokonał go tylko samobójem kolega z drużyny Zaccardo

Włosi: przenigdy nie mówicie o nas pasożyty

stali się narodem świętych, poetów i obrońców. Drużyna Marcella Lippiego wciąż bowiem nie pozwoliła na tym turnieju strzelić rywalom gola, a jedyną stratę - w rundzie grupowej - poniosła po samobójczym trafieniu Cristiana Zaccardo. Bardzo, bardzo boli, ale głowy do góry! Niemcy ponieśli porażkę, bo nie

Eliminacje w Europie. Wyniki i analiza grup

4-27 12 października: Francja - Cypr, Irlandia - Szwajcaria. Grupa 5. Włosi awansowali do mistrzostw świata. W barażach zagra Norwegia, która ma korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań ze Słowenią. WŁOCHY - SŁOWENIA 1:0 (0:0): Zaccardo (78.); NORWEGIA - MOŁDAWIA

Polska na Mundialu!

na Mundialu. Mają bowiem bardzo dobrą różnicę bramek i znajdą się w dwójce drużyn, które awansują bezpośrednio z drugich miejsc. Włochy pokonały w Palermo Słowenię 1:0 i zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej 5. Bramkę na wagę awansu strzelił w 78. minucie Cristian Zaccardo. Chwilę

Liga włoska. 16. kolejka.

wygrywania - mówi włoski obrońca, który sławę zdobywał właśnie w Milanie prowadzonym wówczas przez Capello. Wyniki 16. kolejki: Chievo - Roma 0:3 (0:1): Emerson (27.), Samuel (76.), Tommasi (90.); Lazio - Bologna 2:2 (2:1): Clauudio Lopez (20., 35.) - Cruz (41.), Zaccardo (78.) Brescia - Juventus Turyn 0:4

Pewniaki i wpuszczaki - ranking bramkarzy

drużynę z opresji w polu karnym. Dobry na przedpolu, na linii również pewny. Jedynym, który go pokonał, był...kolega z drużyny Cristian Zaccardo, strzelając samobójczą bramkę w meczu z USA. Od wielu lat bezkonkurencyjny w bramce Juventusu Turyn. 3. Dida, Brazylia (19 - 2) Chimeryczny, nieprzewidywalny, na

Niemcy - Włochy: będą karne?

Zaccardo strzelił samobója. Duży plus dla Włochów. POMOC Z Torstenem Fringsem przewaga Niemców - biorąc pod uwagę formę na MŚ - byłaby wyraźna. Agresywny, ale nie brutalny, potrafi zatruć życie każdemu rywalowi z zapędami na swobodne rozgrywanie w środku pola, a także rozpocząć z sensem natarcie. No i ten

Rok Fabio Cannavaro, czyli gwiazdy na pół etatu

podpierał się nosem i jego kryzys w dużej mierze wpłynął na zapaść Milanu. Gianluigi Buffon to przypadek osobny. Na MŚ zdołali go pokonać tylko: Zidane z rzutu karnego i kolega z drużyny Zaccardo - samobójem. Potem jednak wylądował wraz z Juventusem w drugiej lidze i tam tkwił całe drugie półrocze. Zidane w

Superdrużyna mundialu

kolejnych minut, ale to bez znaczenia, bo grając w mojej jedenastce, na pewno by tamten wynik poprawił. Po prostu nie powołałbym jego rodaka Cristiano Zaccardo, więc Włoch nie straciłby tego jedynego gola po strzale samobójczym. A pomysł Blattera pozostaje oczywiście niemądry, bo Buffon jest tylko jeden

Liga włoska - transfery

) Franca (San Paolo) BOLOGNA Przyszli: Brighi (Juventus) Coppola (Napoli) Belucci (Napoli) Goretti (Perugia) Zaccardo (Spezia) Macellari (Inter) Odeszli: Roccati (Napoli) Oliveira (szuka klubu) Bia (St Etienne) Piacentina (szuka klubu) Koływanow (szuka klubu) Lima (Roma) Maresca (Juventus) Binotto (Inter